Nauka przez zabawę – Cudowna podróż

„Nauka przez zabawę – Cudowna podróż

 

           

 

          Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w dniach 9 – 10 października 2017r. zrealizowało zadanie finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego z funduszu PFRON- wyjazd integracyjny  do Inwałd Parku.

Odbiorcami projektu byli najmłodsi nasi beneficjenci wraz z opiekunami i rodzicami, a także rodzeństwem. Wyjazd obejmował dwa dni, spędzone w 5 parkach: Park Miniatur Świat Marzeń, Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini ZOO „Kucyk” i Ogród Jana Pawła II.

Zwiedzanie Parku Miniatur obejmowało chodzenie alejkami, obok których znajdują się miniatury znanych w Polsce i na świecie obiektów turystycznych oraz rekreację w mini lunaparku. Uczestnicy obejrzeli krótki seans w Kinie 5D, gdzie przenieśli się w głąb ziemi   i odbyli przejażdżkę po wnętrzu opuszczonej kopalni. Dzięki ruchomym fotelom, tajemniczym zjawiskom, takim jak: krople wody na skórze, trójwymiarowym obrazom, mogli zobaczyć to i poczuć wszystkimi zmysłami.

Odwiedziny w Mini ZOO „Kucyk” były okazją do bliskiego obcowania z czterdziestoma gatunkami zwierząt, które można było nakarmić i głaskać.

Dinolandia  zachwyciła zarówno najmłodszych, jak i najstarszych, gdzie cofnęli się do czasów ery mezozoicznej. Podziwiali dinozaury, zarówno te małe, jak i te duże. Odważni mieli okazję wejść do Jaskini Tajemnic, gdzie wąskimi i ciemnymi korytarzami, z latarką    w ręku, mogli spotkać tajemniczego stwora. Chętni mieli szanse na sprawdzenie swojej równowagi na zwodzonym moście.

Warownia Inwałd przeniosła uczestników wycieczki do średniowiecznej osady – zbrojowni, gdzie wzięli udział w multimedialnym pokazie światło dźwięk, wyruszyli także na poszukiwanie ruchomych smoków. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach rzemiosła średniowiecznego.

Na terenie Ogrodu Jana Pawła II znajduje się 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i Bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Obraz powstał przy użyciu odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Uczestnicy przechadzali się długimi alejkami zapoznając się z biografią Jana Pawła II.

Zmęczeni, choć w wesołych nastrojach wrócili do Lewina Brzeskiego, z nadzieją na kolejną wycieczkę w niedługim czasie.