Wizyta misjonarek ze wspólnoty „Domy Serca” w Warszawie

W dniu 14.03.2016r. w Stowarzyszeniu Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” i Warsztatach Terapii Zajęciowej mieliśmy przyjemność gościć misjonarki ze wspólnoty „Domy Serca” w Warszawie – Sylvanę z Chile oraz Angie z Argentyny. Inicjatorem spotkania był Pan Andrzej Kostrzewa, wieloletni przyjaciel i honorowy członek Stowarzyszenia.

Odwiedziny miały na celu wymianę doświadczeń w pracy z osobami potrzebującymi pomocy. Misjonarki zapoznały się z funkcjonowaniem Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pozostałą działalnością prowadzoną przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Terapeutka Angie miała okazję doświadczyć efektów terapeutycznych masażu za pomocą aparatu Aquavibron, natomiast wolontariuszka Sylvana wypróbowała nowoczesnych metod neuroterapii na urządzeniu EEG-Biofeedback oraz treningu sensomotorycznego. Misjonarki opowiedziały uczestnikom Warsztatu o swojej pracy misyjnej, jej celach i przesłaniach. Zaprezentowały również krótki film, który pokazał uczestnikom projekcji jak ważna w życiu człowieka jest obecność drugiej osoby.

Katolicka organizacja misyjna „Domy Serca” została założona we Francji 4.01.1990r. Skierowana jest do wszystkich ludzi, zarówno bezdomnych, chorych czy samotnych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Ich działania realizowane są poprzez prowadzenie: 2 wiosek Domów Serca, 21 Domów dla wolontariuszy oraz 7 Domów dla młodych pracujących i studentów. Obecnie zaangażowanych w misje w 23 krajach jest 1300 wolontariuszy, którzy opierają swoje życie na 3 filarach: służbie, modlitwie i życiu wspólnotowym.

Więcej informacji na temat „Domy Serca”: http://www.domyserca.pl/