Wycieczka do Jarnołtówka

W dniach 24-28 października 2014 roku odbył się wyjazd uczestników i opiekunów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim na warsztaty wyjazdowe do  Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego  „Ziemowit”  w Jarnołtówku.

Podczas pobytu w Jarnołtówku dużo przebywaliśmy na świeżym powietrzu; chodziliśmy na spacery, zbieraliśmy liście i inne dary natury, które wykorzystaliśmy później podczas zajęć plastycznych. Codziennie mieliśmy gimnastykę oraz zajęcia ruchowe w środowisku wodnym.

Udało nam się zdobyć najwyższe wzniesienie Gór Opawskich, Biskupią Kopę. Po krótkim odpoczynku w schronisku weszliśmy na szczyt, gdzie znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się przepiękny widok na okolice Głuchołaz, Jezioro Nyskie i Otmuchowskie oraz Czechy.

Podczas pieszych wycieczek zobaczyliśmy zaporę przeciwpowodziową na Złotym Potoku w Jarnołtówku, która ma ponad 15 metrów wysokości, a została zbudowana w 1909 roku.

Chodziliśmy ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi, które umożliwiły nam zapoznanie się
z ciekawymi obiektami przyrodniczymi ( np. ścieżka z Jarnołtówka do Rozdroża Pod Piekiełkiem ).

Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej, miejsca wypoczynku, zabawy i edukacji.

Podczas naszego pobytu w Jarnołtówku odbywały się także zajęcia plastyczne, gdzie nasi uczestnicy poznawali oraz doskonalili różne  techniki plastyczne i rękodzieła artystycznego.

Więcej zdjęć w Galerii „Wycieczka do Jarnołtówka 2014”