Ćwiczenia rehabilitacyjne

  • Ćwiczenia ogólnousprawniające
  • Ćwiczenia koordynacyjno-równoważne
  • Ćwiczenia korekcyjne
  • Ćwiczenia czynno-bierne
  • Ćwiczenia z oporem

Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu.  Głównym celem tej terapii jest: przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn, kontrolowany spadek wagi ciała, kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych

Kinezyterapia stosowana jest w profilaktyce, rekreacji i rehabilitacji.
Leczniczo stosujemy odpowiednio dobrane ćwiczenia w: zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, ograniczeniu ruchomości kręgosłupa i stawów, dyskopatiach i zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, niedowładach kończyn na tle zmian zwyrodnieniowych, pourazowych lub neurologicznych, wadach postawy.

 

  • Ćwiczenia oddechowe

Kontrolowanie oddechu przez odpowiednie ćwiczenia

Oddychanie stanowi ważną czynność, regulowaną automatycznie przez organizm. Tlen dostarczany przez płuca jest niezbędny do pracy wszystkich tkanek człowieka. Szczególnie wrażliwa na niedobór tlenu jest tkanka mózgowa. Niedostatek życiodajnego tlenu w pracy mózgu doprowadzić może do pogorszenia funkcjonowania centralnego ośrodka nerwowego, wywołać złe samopoczucie lub uporczywe bóle głowy.

 

  • Ćwiczenia relaksacyjne

Ćwiczenia relaksacyjne pomogą ci ukoić nerwy i odzyskać spokój. Wskazane są szczególnie osobom, które zmagają się z negatywnymi skutkami stresu, jakiego doświadczają w domu i w pracy. Długotrwały stres źle wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Zestresowani ludzie są bardziej podatni na depresję i choroby serca. Dlatego też warto wypróbować trening relaksacyjny, dzięki któremu można rozładować napięcie i wyciszyć się. Różne techniki relaksacji można stosować w różnych sytuacjach życiowych, na przykład stojąc w korku w drodze do pracy.